×

OZNÁMENÍ

Stránky ČeTIS ukončí svůj provoz k 24.10.2017. Ke stejnému datu vyexpiruje doména ctrebova.cz.
Pokud máte zájem o převod serveru nebo domény na Vaši firmu, kontaktujte mě s Vaší nabídkou na můj e-mail info@ctrebova.cz.

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce

Vzhled této stránky je navržen pomocí CSS. Chcete-li stránku vidět tak, jak byla navržena, doporučuji vám nainstalovat si aktuální verzi některého z volně dostupných prohlížečů, které respektují platné standardy (Internet Explorer, Mozilla, Opera aj.).

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce
NOVINKY: Běžkotoulky České televize, 14.3.2015
Anglická verze
English version
Anglická verze / English version

Úvodní strana

Naše nabídka:
Archiv & Odkazy
Co se děje ve městě
Diskusní fórum
Firmy & Instituce
Fotoalbum
i-Seznam města
Inzertní služba
Infrastruktura
Lokální média
Nemovitosti
Okolí & Poloha
Památky & Historie
Plán města
Rekreace & Sport
Školy
Ubytování
Události & Názory
Železnice

Tento server:
Novinky a změny
Statistiky přístupu
Služby pro vás
Vaše reklama

Naši zákazníci:
Klub Červenka
Ubyt. Za bazénem
Zlatá studánka

Úřady:
MěÚ Č.Třebová
ObÚ Přívrat
ObÚ Rybník
ObÚ Semanín
ObÚ Třebovice


© Marek & Petr
Stránských

1995-2015
Kontakt
Poslední úpravy:
15.6.2017


Diskusní fórum - Výpis podle času přidání

Téma: Životní prostředí v Č.T.

... obsahuje právě 11 příspěvků.

Původní příspěvky i reakce (odpovědi) na ně jsou řazeny tak, že novější jsou výše. Na této stránce je zobrazeno 20 nejnovějších příspěvků. K zobrazení starších příspěvků z tohoto tématu diskusního fóra využijte odkazy dole na této stránce.


Všechny příspěvky vyjadřují pouze názor svých autorů. Nepodepsané, urážlivé či jinak nevhodné příspěvky mohou být bez varování odstraněny.

Vypsat podle návaznosti Přidat příspěvek Vybrat jiné téma

pivovar -sklenicka Id: 23466

Autor: RIKY, E-mail: Vanilac@seznam.cz
Vloženo: 29.11.2011 v 18:03:30, Z adresy: 213.29.16.70, Počítač: gw1.relink.cz

Dobry den,

prosim pomozte mne sehnat sklenicku tretinku byvaleho pivovaru v ceske trebove na tretince je napsano cesko trebovsky lezak -info 604650174 Vanilac@seznam.cz Odkoupim za Vasi cenu.

Odpovědět

Město vykácených stromů? Id: 23452

Autor: Marek Stránský, E-mail: marek(stransky)stransky.cz
Vloženo: 07.11.2011 v 19:03:47, Z adresy: 90.178.42.51, Počítač: 51.42.broadband11.iol.cz

Jakou nemoc měl buk, který byl poražen v Javorce? Na řezu není vidět žádný problém! http://zpravodaj.probit.cz/2011/10_11web/Javorka_smutek_michalski.htm

Odpovědět

Čistota ve městě Id: 781

Autor: Jan Jasanský, E-mail: jasansky@atlas.cz
Vloženo: 11.07.2004 v 19:31:22, Z adresy: 193.165.222.133, Počítač: 133-user.ktct.cz

Před časem se psalo v Českotřebovském zpravodaji o nepořádku na pozemku ČD, před železničním podchodem vedoucí k Javorce. Další místo neudržované a dosti na očích je za firmou KLAHOS a autodopravou pana Miloše Koláře. Po konzultaci s panem Kolářem jsem se dozvěděl, že onen pozemek patří nějaké paní, s kterou není možná domluva. Jako sousedé hledící do zarostlé zahrady se ptáme, město by nebylo ochotné onu osobu vyzvat, ať danou parcelu udržuje a nebo prodá ?? Určitě by pan Kolář měl o pozemek zájem a upravil by ho do přijatelné podoby. Chodí zde mnoho občanů a určitě to nedělá čest našemu jinak pěknému městu. Páni radní, vždyť to chce jen jeden rázný úřední dopis, to snad umíte.

Děkuji nájemníci 1748 – 1744.

Odpovědět

Park??? Stadion??? Id: 753

Autor: Bohouš Sedláček, E-mail: bobos@email.cz
Vloženo: 22.03.2004 v 18:39:21, Z adresy: 147.251.101.65, Počítač: fss1.phil.muni.cz

Naši českotřebovští zastupitelé by rádi realizovali výstavbu rozsáhlého sportovního komplexu. Jeho součástí má být i zimní stadión, který je navržen přímo v lesoparku na Skalce. Stavba stadionu by tak znamenala vykácení značné části parku. Mne by zajímal váš názor na tento projekt. Přejete si aby město park vykoupilo a začalo o něj pečovat? Nebo chcete, aby byl park vykoupen pro účel stavby zimního stadionu? Nebo jste pro jinou variantu?

Odpovědět

Trochu od jinud Id: 105

Autor: M. Hájek, E-mail: MHAJEK@BOHMCT.CZ
Vloženo: 24.11.2000 v 20:06:40, Z adresy: 212.90.227.160, Počítač: 212.90.227.160

Díky za odpověď , v mnohých názorech se jistě shodneme , já jsem taky možná trochu přehaněl , jedno je jisté , že dost věcí mně docela štve , ale to je teď vedlejší. Cíleně jsem chtěl upozornit na ty náleťáky u nás V Břízkách , protože nevím jak daleko bude pokračovat výstavba nových domků za kostelíčkem , a jestli ty stromky stejně nakonec nebudou muset ustoupit , byla by jich škoda , když se můžou přesadit někam , kde můžou v klidu růst. Na toto téma hledím i z jiné strany, z pohledu myslivce, možná některý z ochránců přírody, teď nade mnou ohrne nos, ano jsem myslivec a v žádném případě se za to nestydím. Předně chci ujistit, že myslivost je především o péči o zvěř a její ochraně, lov je až na dalším místě ,ale o tom možná někdy jindy. Teď se názorově pohybuju za městem. Na našich honitbách i zvěři se šeredně podepsalo rozsáhlé monokulturní hospodářství ( za bolševika ). Rozoraly se meze a polní cesty ,spolu s remízky a drobná zvěř jako bažanti a koroptve téměř vymizely. Těžko se to někdy vrátí do nějakého normálu. I když se stavy lepší (kolísavě), na neudržovaných plochách nachází drobná zvěř vhodnou krytinu, na druhé straně strádá zvěř spárkatá. V ČT (pokud vím)nefunguje téměř žádná živočišná výroba, luka už nejsou luka, tzn.možnost kvalitní pastvy skoro žádná. Místo suché trávy nebo kopřiv dává zvěř přednost polním nebo lesním kultůrám, na kterých občas vzniknou škody (okusy stromků apod. ), což se nelíbí lesníkům a zemědělcům. Těžko hledat cestu z problému ven. Myslím si, že velkým přínosem budou plánované BIOKORYDORY, ovšem jestli na ně bodou prostředky, a jsme tam ,kde jsme byli. Víte něco víc o biokorydorech, já vím ,že se začalo od Srnova, a že už rostou. V jádru věci je to všechno koloběh, propletený problémy po všech stránkách. Asi bych se upsal, ale zajímá mě co se může nebo bude dít. Možná to je tím mým jménem, trochu mě to s tím spojuje. Tak zatím..... Hájek

Odpovědět

Re: O stromech a lidech Id: 102, Ref: 101

Autor: Marek Stransky, E-mail: marek@stransky.net
Vloženo: 24.11.2000 v 10:00:09, Z adresy: 193.194.7.85, Počítač: 193.194.7.85

Myslím si, že by to nenapravilo ani víc než 2000 znaků. Nerozhodují slova ale činy. A pokud chcete poslat delší příspěvek # názor, úvahu či zamyšlení, samozřejmě a rád vám ho zveřejním. A teď k věci. Na neudržovaných plochách vznikne časem přirozený ekosystém. Pokud je necháme ležet ladem dalších 10 let, vyrostou na nich keře a stromy a pomalu se prosadí proti dnešnímu pleveli, protože v těchto šířkách je les přirozeným a rovnovážným ekosystémem a každý volně ponechaný biotop se do této rovnováhy vrací. To není hloupost ani pouhá teorie, to je ověřený fakt. A buďte si jisti, že takový přirozeně vzniklý les, kde vyrostou ty nejsilnější stromy a ne ty, které jsme zasadili, neporazí ani námraza ani kůrovec. Říkáte, že chcete, aby vaše dítě vidělo přírodu. Ale vždyť to právě příroda je! Ve své přirozenosti. A co je to vlastně plevel? To je rostlina, která nám lidem není k ničemu užitečná. Ale musí nám být každá rostlina k něčemu užitečná? Lesy podle pravítka to není příroda, to jsou továrny na papír. Dvoucentimetrový trávník, to není příroda, ale technologie. Já vím, že trochu přeháním, že ve městech by se mohly plochy přeci jenom udržovat. Prostě se do Města "tak nějak hodí". Ale co se vám líbí víc? Přirozený potok, nebo vybetonované koryto? Jak se vám líbí Javorecký potůček v žule? Jestliže s "kultivací" ploch ve městech bych ještě souhlasil, pak ze zarůstání nadbytečných polí mám obrovskou radost. Na rozdíl od všech technokratů. Nadbytečné intenzivní zemědělství je pro přírodu a tím i pro nás zhouba. Kdo viděl 50 let neobdělávané prostory (např. Doupov), ví, jak může být příroda a krajina pestrá a krásná. To, co roste kolem 40 let přehnojovaných a meliorovaných lánů má blíž k Sahaře než původní České krajině. Čím více bude přirozených ploch, tím lépe pro stabilitu krajiny. Že něco není zcela v pořádku si vzpomeneme zas jen tehdy, až přijdou další povodně, klíněnková nebo kůrovcová kalamita, nebo něco ještě horšího.

Odpovědět

O stromech a lidech Id: 101

Autor: Miloš Hájek, E-mail: MHAJEK@BOHMCT.CZ
Vloženo: 23.11.2000 v 16:51:56, Z adresy: 212.90.227.175, Počítač: 212.90.227.175

Ano, je to jenom v lidech. Jak jsem už uvedl , jinde se dovedli lidi s těmito problémy vypořádat, stačilo, aby se několik lidí postavilo za dobrou věc a ledy se hnuly bez ohledu na škrty v rozpočtu. Těmto lidem však není lhostejná budoucnost svých dětí .Já sám jsem se stal nedávno otcem , mám malého synka , právě dnes mu je půl roku a dost mi záleží na tom , jestli to co bude dýchat bude vzduch , a aby některé součásti naší přírody neviděl jenom v knížkách. Dnes je taková divná uspěchaná doba, lidi mají jinší priority , což se dá pochopit , nakonec , jsem na tom podobně , ale nechci o tom pořád jenom přemýšlet , je načase někde začít , aspoň zkusit , jestli to jde. V naše městě stále platí pořekadlo : "co oči nevidí, srdce nebolí". To se netýká jenom životního prostředí. Chtělo by to nějakou otevřenou debatu , je o čem mluvit. Ale 2000 znaků na to nestačí.

Odpovědět

Re: Proč leží ladem Id: 98, Ref: 91

Autor: Radim Lána, E-mail: radim.lana@centrum.cz
Vloženo: 23.11.2000 v 11:44:28, Z adresy: 147.229.92.39, Počítač: 147.229.92.39

Myslím, že je to způsobeno neustálými škrty v rozpočtu města a v hlavách lidí. Město se snaží udržovat pouze ty plochy , které jsou lidem nejvíce na očích, třeba trávníky na sídlištích, v parcích apod., a na ostatní už nezbývají finance ani čas. Viz zmiňovaný Pádolík: s traktůrkem se tam pracovník fy Eko-Bi nedostane a s kosou ho tam zase NIKDO nedostane. A je to hlavně zbytečná věc. Přece v lesích za městem, kde projde pár lidí za den, se taky nekonají žádné "úklidy". A druhá věc je, že sposta pozemnků patří sice soukromníkům, ale ti v dnešní uspěchané době nemají na něco podobného čas a maximálně si okopají skalku před chatou. To se většinou jen zapíchane cedule s nápisem "Tady je Krakonošovo" či "Novákovo" a zbytek se už asi udělá sám (v případě Krakonoše ovšem nemohu nic namítnout). Vše je v lidech, ale pevně věřím, že si to brzy uvědomí, až se jim bude hůř dýchat (a to nejen kvůli alergiím z plevelů a kvůli nedostaku stromů, kyslík produkujících)!

Odpovědět

Proč leží ladem Id: 91

Autor: Miloš Hájek, E-mail: MHAJEK@BOHMCT.CZ
Vloženo: 23.11.2000 v 00:17:22, Z adresy: 212.90.227.120, Počítač: 212.90.227.120

V poslední době se často zamýšlím nad stále přibývajicími zelenými plochami (často i v majetku obce),které nikdo žádným způsobem neudržuje a co s nimi dál . Suchá tráva , buřeň či jiné bujné vegetace pokrývají tyto plochy a nepůsobí zrovna dobrým dojmem. Tento problém nemá jenom ČT ,ale i jiné obce , z nihž některé berou problém za správný konec a plochy osazují mladými stromky či keři . Údajnou překážkou pro tuto činnost jsou vysoké náklady spojené s nákupem mladých dřevin , ale pro řešení není třeba chodit daleko , stačí se jen rozhlédnout kolem sebe . Jedním z takových míst je kopec Pádolík nad garážemi v Benátkách , dívám se na něho každý den , chodím kolem domů . Svah se už několik let neseká a je pokrytý suchou a polehlou travou . Už před dvěma roky jsem zaslechl , že se má osazet , tak , aby navázal na listnatý lesík (ve svahu proti LDM ), ale protože nejsou prostředky tak z toho asi sešlo. Stačí však vylézt na kopec, nebo přijít schůdnější cestou od Kostelíčka směrem ke dvoru . Od ulice Břízky až ke dvoru se táhne zelený pás až ke dvoru , který dělí silnici od polí . Hustý podrost vyvýšené hrany tohoto pásu tvoří stovky mladých cca asi 1 metr vysokých jasanů , lip a javorů . Vhodný materiál pro výsadbu a zadarmo . Myslím si , že by nebylo od věci začít těchto zdrojů účelně využívat, protože věřím tomu, že za krátko stromky povyrostou, stanou se pro někoho plevelem a skončí pod zuby křovinořezu či motorové pily a spousty zdravých stromků příjde vniveč . Věřím tomu ,že by se našlo i potřebné množství dobrovolníků z řad ochránců přírody , junáků , skautů či jiných milovniků přírody , kteří rádi přiloží ruku k dílu při jejich výsadbě. Já osobně se rád zůčastním, pokud na můj názor bude někdo pozitivně reagovat. Lidičky věřte tomu, že do budoucna budeme potřebovat silnější plíce.!! M.H.

Odpovědět

Re: Jak se Vám líbí..? Id: 88, Ref: 87

Autor: Marek Stránský, E-mail: marek@stransky.net
Vloženo: 21.11.2000 v 16:25:20, Z adresy: 193.194.7.85, Počítač: 193.194.7.85

Já bych si to také představoval mnohem přírodnější. Na to, že tam teče malý potůček a ne Labe, je tam moc festovního kamene. Možná to takto mělo být vyřešeno jednou pro vždy: dřevo vždy po pár letech vyhnije, zatímco kámen vydrží. Jiný důvod mě nenapadá.

Odpovědět

Jak se Vám líbí..? Id: 87

Autor: Radim Lána, E-mail: radim.lana@centrum.cz
Vloženo: 21.11.2000 v 12:06:35, Z adresy: 195.178.64.179, Počítač: 195.178.64.179

Jak se Vám líbí nová úprava kaskád v Javorce za rybníčkem. Já osobně jsem byl zklamaný a rozhodně jsem čekal úplně něco jiného. Toto mě dost připomíná koryto řeky či požární nádrž kdesi na návsi. Nevím, proč nezůstalo zachováno původní dřevěné bednění a muselo se to celé takhle překopat. Kámen se zkrátka a dobře do "dřevěné" Javorky v takovéto podobě vůbec nehodí. Zajímalo by mě, kdo zpracoval projekt! Myslím si, že do parku chodí hlavně normální lidé, a proto především oni by měli rozhodovat o podobě svého oblíbenéného místa odpočinku a ne pár jedinců tam nahoře, kteří tam stejně zajdou jen parkrát za uherský rok.

Odpovědět

Obnovit

Zpět nahoru