×

OZNÁMENÍ

Stránky ČeTIS ukončí svůj provoz k 24.10.2017. Ke stejnému datu vyexpiruje doména ctrebova.cz.
Pokud máte zájem o převod serveru nebo domény na Vaši firmu, kontaktujte mě s Vaší nabídkou na můj e-mail info@ctrebova.cz.

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce

Vzhled této stránky je navržen pomocí CSS. Chcete-li stránku vidět tak, jak byla navržena, doporučuji vám nainstalovat si aktuální verzi některého z volně dostupných prohlížečů, které respektují platné standardy (Internet Explorer, Mozilla, Opera aj.).

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce
NOVINKY: Běžkotoulky České televize, 14.3.2015
Anglická verze
English version
Anglická verze / English version

Úvodní strana

Naše nabídka:
Archiv & Odkazy
Co se děje ve městě
Diskusní fórum
Firmy & Instituce
Fotoalbum
i-Seznam města
Inzertní služba
Infrastruktura
Lokální média
Nemovitosti
Okolí & Poloha
Památky & Historie
Plán města
Rekreace & Sport
Školy
Ubytování
Události & Názory
Železnice

Tento server:
Novinky a změny
Statistiky přístupu
Služby pro vás
Vaše reklama

Naši zákazníci:
Klub Červenka
Ubyt. Za bazénem
Zlatá studánka

Úřady:
MěÚ Č.Třebová
ObÚ Přívrat
ObÚ Rybník
ObÚ Semanín
ObÚ Třebovice


© Marek & Petr
Stránských

1995-2015
Kontakt
Poslední úpravy:
15.6.2017


Diskusní fórum - Výpis podle času přidání

Téma: Vzkazy městským radním a zastupitelům

... obsahuje právě 177 příspěvků.

Původní příspěvky i reakce (odpovědi) na ně jsou řazeny tak, že novější jsou výše. Na této stránce je zobrazeno 20 nejnovějších příspěvků. K zobrazení starších příspěvků z tohoto tématu diskusního fóra využijte odkazy dole na této stránce.


Všechny příspěvky vyjadřují pouze názor svých autorů. Nepodepsané, urážlivé či jinak nevhodné příspěvky mohou být bez varování odstraněny.

Vypsat podle návaznosti Přidat příspěvek Vybrat jiné téma

Dok. nekonečného příběhu se šťastným koncem pro DP Id: 29769, Ref: 29768

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 26.06.2016 v 08:47:22, Z adresy: 85.71.206.187, Počítač: 187.206.broadband4.iol.cz

"Konkurenční doložka se u ČD uzavírá už roky. Musel ji podepsat každý manažer, který přicházel do styku s informacemi, aby nemohl v budoucnu způsobit firmě škodu," dodal. A dvanáctiměsíční plat byl právě kompenzací za mlčenlivost.

Externí advokátka Českých drah Lenka Příkazská si ale stála za tím, že na konkurenční doložku nemá nárok. Kromě toho, že ji neschválila dozorčí rada, je neplatná prý i proto, že v uvedené době seděl na dvou židlích: byl áhyjak předsedou představenstva, tak generálním ředitelem.

Pro dokreslení poměrů u ČD a. s. dotovaných z daní nás všech nejen v tomto případu zastupovali tuto firmu externě najatí právníci, i když dráhy disponují mohutným právním útvarem!

A soudkyně Knotková dala drahám za pravdu. "Zásadní je otázka, zda plnění, které bylo ujednáno v konkurenční doložce, bylo, či nebylo řádně schváleno tak, jak předpokládaly stanovy žalované společnosti... Mezi účastníky řízení přitom není sporu o tom, že doložka nebyla schválena dozorčí radou," konstatovala.

Zelený nevyloučil, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu. On sám se prý musel doložkou po 12 měsíců řídit, protože mu hrozila sedmimilionová smluvní pokuta. Podle něj mu firma měla říct při jeho odchodu, že ujednání považuje za neplatné. To ale neudělala.

Není to přitom jediný případ, kdy se bývalí manažeři drah soudí o zlatý padák. Před měsícem naopak uspěl bývalý personální ředitel drah Milan Ruttner. Tomu mají České dráhy doplatit i s úroky celkem 13 milionů korun.

Ruttner přitom systém zlatých padáků v roce 2008 vymyslel. A využil jej jako jeden z prvních poté, co v květnu 2009 dal sám výpověď po pouhém roce a třinácti dnech, které strávil u dopravce. Právě o uvedených třináct dní přetáhl dobu, která mu zlatý padák dle uzavřené smlouvy přiznávala. Dráhy argumentovaly, že to odporuje dobrým mravům, ale neuspěly.

Odpovědět

Sám si navrhl, sám si schválil a sám sobě si už Id: 29768

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 26.06.2016 v 08:42:09, Z adresy: 85.71.206.187, Počítač: 187.206.broadband4.iol.cz

nestačil vyplatit! (nekonečný příběh se šťastným koncem pro daňové poplatníky)

Drzost nebo odvaha a důvodné podezření na podvodné jednání?

Exšéf Českých drah a zároveň ,,zasloužilý,, stálý člen RM v České Třebové se dosoudil?

Bývalý šéf drah Zelený nedostane sedmimilionové odstupné, rozhodl soud

Bývalý generální ředitel Českých drah Dalibor Zelený nedostane sedm milionů korun odstupného poté, co jej dozorčí rada odvolala v únoru 2014 po sedmi měsících z čela firmy. Rozhodl o tom Městský soud v Praze.

"Ve shodě se soudem prvního stupně mám za to, že žalobci (Zelenému) právo na žalované plnění nenáleží," uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Jana Knotková. Verdikt je pravomocný. "Připadám si podveden," komentoval Zelený verdikt poté, co opustil soudní síň.

Zelený, kterého v červenci 2013 povolal do služby "letní" ministr dopravy Zdeněk Žák, totiž podal žalobu, aby mu České dráhy vyplatily zlatý padák sedm milionů korun, který mu firma při uvedení do funkce údajně slíbila. Výměnou za to se zavázal, že rok po ukončení funkce nenastoupí ke konkurenci.

Formálně se nyní domáhal ale "pouze" 607 tisíc korun, tedy jedné dvanáctiny. "Je to z důvodu procesní ekonomie," uvedl jeho advokát Dominik Brůha. Kdyby totiž Zelený podal žalobu na celou částku, musel by na soudních poplatcích zaplatit 350 tisíc korun - pět procent z požadované částky. Takto zaplatil jen třicet tisíc korun a zbytek zaplatí v případě, že na tomto "lakmusovém papírku" uspěje. "Pokud vyhrajeme tu část, je automaticky úspěšný i ten zbytek," uvedl již dříve Brůha.

Dráhy Zelenému odmítly vyplatit odstupné s odůvodněním, že nedohledaly, že by dozorčí rada uvedenou konkurenční doložku schválila. A ta tak podle něj není platná. Zelený proto podal žalobu.

"Je slušnost dodržet dohody, které uzavřu. Mně tu konkurenční doložku navrhly samy České dráhy," argumentoval před soudem Zelený. Podle něj to byla ve firmě zcela běžná věc a měli ji prý všichni vrcholoví manažeři.

Odpovědět

Výzva k okamžité nápravě a způsobená škoda občanům Id: 29378

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 19.02.2016 v 09:50:13, Z adresy: 85.71.206.187, Počítač: 187.206.broadband4.iol.cz

Vážený p. M. Netolický (občane,zastupiteli,předsedo FV,hejtmane ),

dokládám způsobenou škodu občanům-spotřebitelům vody v Č.T. a okolí od VS a ORVOSu Č.T. a znovu Vás vyzývám, aby jste okamžitě konal nejen v zájmu svých voličů!

Je zde důvodné podezření, že uzavřená smlouva s ORVOSem na deset let byla šitá na míru kamarádům s korupčním potenciálem, kdy těchto více jak 17 mil. Kč mělo být použito z pozice řádného hospodáře a ve veřejném zájmu na splátku úvěru,investice,opravy a údržbu spojené s vodním hospodářstvím,případně na snížení ceny vody(v. a s.) pro konečného spotřebitele,tedy občany a nikoliv do osobní spotřeby lidí napojených na organizovanou skupinu.

Vyčíslená způsobená škoda na vodném a stočném za roky 2006(2008) až 2015 občanům Č.T. a okolí

je 17 645 229 Kč.

Vyčíslená způsobená škoda na vodném a stočném za roky 2006(2008) až 2016 občanům Č. T. a okolí bude 20 512 524 Kč.

Z tabulek vyplývá,jak se pohybovala průměrná měsíční(roční) odměna provozovateli ORVOSu v porovnáním,jak se měla tato odměna pohybovat z pozice řádného hospodáře a ve veřejném zájmu,tedy v zájmu všech občanů-spotřebitelů vody navázaných na VS Česká Třebová(Budil) a ORVOS v organizované skupině s RM(valnou hromadou VS),DR,kryti zastupiteli města Č.T.,případně dalšími osobami od roku 2006(2008) do roku 2015 v částce způsobující škodu občanům Č.T. a okolí 17 645 229 Kč,na což jsem prokazatelně upozornil již na jednání zastupitelstva dne 22.září 2014,kdy starosta věc hulvátsky spláchl.

Odpovědět

Sám si navrhl,sám si schválil a Id: 29245

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 13.11.2015 v 17:57:27, Z adresy: 85.71.206.187, Počítač: 187.206.broadband4.iol.cz

sám si už nestačil vyplatit! Drzost nebo odvaha?

Exšéf Českých drah Zelený se soudí.

Nedostal sedmimilionový zlatý padák.

Někdejší ředitel Českých drah Dalibor Zelený se u soudu domáhá toho,aby mu jeho bývalý zaměstnavatel vyplatil odstupné. Tvrdí,že na něj má podle konkurenční doložky nárok po svém odvolání z funkce loni v únoru. České dráhy ale oponují,že doložku neschválily.

Zeleného žalobu o zatím jen část víc než sedmimilionového odstupného začal v úterý projednávat Obvodní soud pro Prahu 1,napsal server Aktuálně.cz.

Zelený,který funkci získal za ministra dopravy Zdeňka Žáka z úřednické vlády Miloše Zemana,řídil České dráhy zhruba půlrok. Po odvolání za nového ministra dopravy Antonína Prachaře měl Zelený kvůli dohodnuté konkurenční doložce získat dalších 12 měsíčních platů za to,že po tuto dobu nebude pracovat pro konkurenční firmu. České dráhy,ale platnost doložky zpochybnily,podle dopravce ji neschválila dozorčí rada.

„Je slušnost dodržet dohody,které uzavřu,,(sám se sebou). Mně tu konkurenční doložku navrhly samy České dráhy,“uvedl podle serveru Zelený před soudem. Podle něj to byla ve firmě zcela běžná věc a měli ji všichni vrcholoví manažeři. Advokátka ČD Lenka Příkazská uvedla,že doložka je neplatná také proto,že Zelený byl jak předsedou představenstva, tak generálním ředitelem. „Byl to nepřípustný souběh funkcí,“ řekla.

Zelený se formálně domáhá zatím 607 tisíc korun, tedy jedné dvanáctiny odstupného. „Je to z důvodu procesní ekonomie,“řekl serveru Zeleného advokát Dominik Brůha. Kdyby podal žalobu na celou částku, musel by z ní na soudních poplatcích zaplatit pět procent,tedy 350 000 korun. Takto zaplatil zhruba 30 000 korun a zbytek zaplatí v případě,že by s dílčí žalobou uspěl. „Pokud vyhrajeme tu část,je automaticky úspěšný i ten zbytek,“podotkl Brůha.

Zelený,který České dráhy vedl už v letech 1998 až 2003,se nyní živí poradenstvím v železniční dopravě mimo území ČR. Soud v úterý nerozhodl,k případu se vrátí počátkem prosince.ČTK

Odpovědět

Městští radní? Někteří bída a utrpení. Id: 29155

Autor: Jiří Neuman, E-mail: neu6@seznam.cz
Vloženo: 24.10.2015 v 12:07:30, Z adresy: 82.117.130.27

Předpokládám, že slušní radní zdejší příspěvky čtou. Ale nic nezmůžou. A ti ostatní se řídí štrougalovským: "Psi štěkají, ale my vládneme dál". Bohužel, některým získaná "moc" zatlačila smysl pro čest, férovost a empatii do pravého palce levé nohy. Stručně, dle p. Orwella: prasata jsou opět rovnější, než ostatní občané. Stydím se za některé, možná i mnou volené. A lituji je. Své lidské pokroucení si nejspíše neuvědomují nebo je jim to jedno. Vyjde to stejně. Neskutečný (pardon) bordel někteří považují za normální a zřejmě v jejich rodině běžný. Bohužel, do hlavy nikomu nevidíme. Stále častěji se mi v hlavě promítá rčení majora Halušky: "Chce se mi zvracet".

Odpovědět

Zeleného konkurenční doložka páchne podvodem ..... Id: 29143

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 21.10.2015 v 13:25:11, Z adresy: 85.71.206.187, Počítač: 187.206.broadband4.iol.cz

Podezření na podvodné jednání a krytí v tzv. konkurenční doložce bývalého GŘ Českých drah,a. s. Ing. D. Zeleného ve stádiu pokusu spolu s ředitelem personálního odboru JUDr. I. Veselým(Zeleným přiveden do ČD),ředitelkou právního odboru JUDr. D. Kovalčíkovou a případně dalších osob v organizované skupině.

Ze zjištěných faktů jasně plyne propojení osy Zelený-Veselý-Kovalčíková,kdy personální odbor(Veselý)při smlouvě o konkurenční doložce spolupracoval s právním odborem(Kovalčíková) a jako právník si ředitelka musela být vědoma,že pokud není tato smlouva projednána a následně schválena kontrolním orgánem,tedy DOZORČÍ RADOU Českých drah s.r.o. je neplatná,protože nemůže v právním státu podřízený udělat pravomocnou,tedy platnou pracovní smlouvu včetně dodatků svému nadřízenému bez projednání a hlavně schválení nezávislým orgánem,tedy buď DR nebo i přímým nadřízeným generálního ředitele drah a to je ministr dopravy,který i jak prohlásil v médiích dokonce toto zakázal.

Navíc smlouva o konkurenční doložce byla podle všech indicií uzavřena dodatečně až v okamžiku,kdy bylo jasné,že Zelený končí,co by GŘ drah, protože jinak by byl dostatek času na její projednání a schválení DR a jen kamarádi-soudruzi čekali jestli jejich podvod projde či nikoliv.

Kamarádi-soudruzi(Zelený, Veselý, Kovalčíková) okolo drah se vždy nějak domluví. Příkladem nám může být předchozí soudní spor, kdy nakonec došlo

pro veřejnost k utajenému mimosoudnímu vyrovnání.

Odpovědět

Populismus versus platy a odměny pečovatelek! Id: 29136

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 20.09.2015 v 07:26:06, Z adresy: 109.80.142.166, Počítač: 166.142.broadband17.iol.cz

Krajští zastupitelé schválili finanční pomoc ve výši 1,5 milionů korun třem školám a jedné školce

v Zakarpatské Ukrajině, která je partnerským regionem kraje.

Neskutečný a obludný populismus v podpoře zemi,

kde se k moci dostali krvavým majdanským pučem fašisté a potomci banderovců, země je rozkradena oligarchy a vládne tu obrovská korupce a v čele země stojí samozvaný agent teroristické polovládní americké organizace CIA, která např. neváhala popravit (zavraždit) svého presidenta J. F. Kennedyho na pokyn zbrojní a ropné lobby.

To vše je např. v kontrastu, kdy pečovatelky

v sociálních službách v České Třebové,

jako příspěvkové organizaci města dostávají za svoji i psychicky náročnou práci jen almužnu, kdy není schopen soudruh starosta, (který pro své věrné kamarády nejen z řad zastupitelstva vždy nějakou tu kačku najde za podporu v dalších volbách podobně jako si zavazoval představenstvo, dozorčí radu i sportovní svazy ČSTV s. HUŠÁK, kdy např. Kejval jako zástupce presidenta ČOV Jiráska a celorepublikový předseda veslování v rámci ČSTV a jeho firma dostávala lukrativní práce v nadhodnocených cenách a tak pomáhal, co by současný pan čistý předseda ČOV rozkrást SAZKU), jim doplatit z městské kasy, tedy i z daní nejen třebovských spoluobčanů mizerné tarify včetně odměn, kde ve většině jiných městech a obcích si váží práce takovýchto pracovnic pro naše seniory a města a obce, případně kraje formou mimořádných odměn napravují zvěrstvo v této oblasti.

Odpovědět

Ostuda Českých drah i města Česká Třebová Id: 29131

Autor: Ivan Bednář, E-mail: ivan.bednar@vda.cz
Vloženo: 25.08.2015 v 19:11:47, Z adresy: 77.48.77.67

Dne 25.8.2015 v 18 hodin jsem čekal na spoj v nádražní hale v České Třebové. S pýchou jsem si prohlížel celý objekt a srovnával současnost s tím jak to tu vypadalo dříve. V duchu jsem chválil všechny, kteří mají na současném stavu nějakou zásluhu. Leč, přepadla mě náhle obyčejná lidská potřeba. Nejprve malá, pak velká. Věřte nebo ne, v celém nádraží není otevřeno jediné WC. Paní v osobní pokladně označené i(informace - první pokladna zprava při pohledu od vchodu do nádražní haly) mi se samozřejmostí sdělila, že bohužel s tím nemohou nic dělat, WC provozuje soukromá firma, že o tom vědí. Z její odpovědi jsem vyrozuměl, že se jedná o trvalý stav. Tím to pro ni skončilo. Kam chodí ona mi nesdělila. Jen mi potvrdila, že otevřené WC nenajdu. Bez dalšího rozvádění, je to obrovská ostuda Českých drah, zejména přednosty stanice a celého vedení stanice. Jako občan České Třebové se za tento stav stydím a myslím, že by mělo důrazně zasáhnout i vedení města. Ze strany ČD a vedení stanice České Třebové je to samozřejmě naprostá ignorace cestujících a jejich přehlížení. K čemu nám je teminál, pojízdné schody, podzemní garáže, vodotrysky, kamenná zeměkoule točící se ve vodě a všechny další vymoženosti když močit může cestující do kolejiště nebo snad před budovu. Dál nechci rozvádět, ale chtěl bych vyzvat přednostu stanice o okamžitou, ale skutečně okamžitou nápravu. Snad by byla namístě obecná veřejná omluva všem cestujícím a návštěvníkům terminálu za dosavadní stav. Věřím, že vedení stanice urychleně celou ostudnou situaci vyřeší.

Odpovědět

Zastupitelé města konejte ve veřejném zájmu! Id: 29126

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 18.08.2015 v 09:04:49, Z adresy: 109.80.142.166, Počítač: 166.142.broadband17.iol.cz

Tedy v zájmu svých občanů, tedy nejen svých potencionálních voličů a udělejte už konečně něco pro občana ne jen pro sebe a své kamarády!

Pokud chceme snížit hlučnost, prašnost, škodlivost výfukových plynů a především nehodovost a tedy i počty usmrcených na pozemních komunikacích musí především urychleně transitní kamiony tam kam ve vyspělých zemích patří, tedy na železnici.

Méně vozidel-méně nehod.

Nástroj k tomu máte již v současnosti i Vy, kdy ve veřejném zájmu můžete jako volení zástupci v zastupitelstvu obce odhlasovat zákaz průjezdů obcí vozidel nad 3,5 tuny nejen na páteřní komunikaci, která je neúměrně zatížena frekvencí pohybu motorových vozidel včetně kamionů, hlukem, zápachem, tedy i škodlivostí výfukových plynů.

Dále není ani nezanedbatelná devastace vozovky způsobená především těžkou dopravou, kdy pak zbytečné opravy jdou již do desítek milionů korun.

P. S. Pro informaci: Rozhodnutí zastupitelstva ve veřejném zájmu nelze případně postihovat správním orgánem.

Odpovědět

Kalouskův a Schwarzenbergův učedník se vším všudy? Id: 29043

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 04.11.2014 v 16:36:21, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Podlé jednání starosty v boji o koryto není první ani poslední, kdy např. lhal při minulých volbách na svém volebním letáku, že jen schopní pracují bez dluhů, kdy v té době město Česká Třebová mělo dluh větší, jak 100 mil. Kč (k datu 17. 8. 2012 bylo zadlužení města 111 929 000 Kč), na OIK tvrdil letos, že dluhy, které město má budou uhrazeny do roku 2017, ale výstavba DOPRAVNÍHO TERMINÁLU ve skutečnosti bude zaplacena bance i s úroky a provizí až v roce 2024, tedy rokem splatnosti, atd..

Odpovědět

Re: Občané v České Třebové evidentně žádají změnu: Id: 29037, Ref: 29027

Autor: Petr Novák, E-mail: pn200@seznam.cz
Vloženo: 31.10.2014 v 21:53:34, Z adresy: 195.68.234.148, Počítač: brest12.slnet.sk

To chce MUDr. Jana Cimického

Odpovědět

Re: Re: Nadstandardní platy a odměny Zedníkových úředníků! Id: 29036, Ref: 29034

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 31.10.2014 v 08:58:40, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Vážený pane, nějak jste zapomněl na ostatní mzdové náklady!!!!

Odpovědět

reakce na odpověď starosty Koalici pro ČT Id: 29035

Autor: Vlastimil Peterka, E-mail: v.pet@email.cz
Vloženo: 30.10.2014 v 20:36:05, Z adresy: 78.80.251.163, Počítač: 78-80-251-163.tmcz.cz

Vážený pane starosto,

nemohu jinak, ale musím, bohužel, pokračovat v „nekonečném příběhu“ povolebních reakcí a

vyjádření.

Snažím se nevšímat si jakéhosi politického aspektu celého příběhu, ale nemohu pominout jeho

osobní stránku.

Ve své reakci na stanovisko Koalice pro ČT totiž velice hrubým a urážlivým způsobem napadáte lidi, které znám a kterých si vážím, včetně mé manželky.

Ve svém stanovisku jste je de facto nazval štváči (...štvavá kampaň...), lháři (...lživé ataky...) a lidmi bez morálky (...vzít při hledání partnera i jeho morální...).

Teprve po přečtení Vašeho vyjádření jsem si uvědomil, jak daleko jste ochoten zajít, abyste si udržel křeslo starosty. Uvědomujete si, že jste nejednal s nějakými chuligány, ale s lidmi, kteří již něco ve svém životě dokázali a o jejichž morálce není pochyb? Ve své aroganci a touze po moci nejste schopen rozeznat dobré od špatného! Vaše klišé o tom (bohužel se dostávám i k politickému aspektu), že koaliční vyjednávání jsou o hledání partnerů, kteří by byli schopni se podílet na vedení města je ve světle tohoto vyjádření k smíchu. Spíše jde o to, že Vy to tady vedete a nikdo jiný, na koho nejste zvyklí, Vám do toho nebude mluvit.

Musím Vás ubezpečit, že od většiny z těch, které tak hrubě urážíte, se máte, co se týče slušnosti, co učit.

Vlastimil Peterka

Odpovědět

Re: Nadstandardní platy a odměny Zedníkových úředníků! Id: 29034, Ref: 29032

Autor: Marek Stránský, E-mail: stransky(at)ctrebova.cz
Vloženo: 28.10.2014 v 21:57:57, Z adresy: 217.30.64.114, Počítač: gw-bre.aim-net.cz

Pane Johanidesi, nechápete rozdíl mezi mzdou a mzdovými náklady?

Zkuste:

http://kalkulacky.idnes.cz/cr_kalkulator-ciste-mzdy-2014.php

Tak například:

Hrubá mzda: 20 000 Kč

Čistá mzda: 15 850 Kč (bez ZTP, dětí atd)

Mzdové náklady: 26 800 Kč

Což docela sedí např. na tu Městskou policii. Tak kde je ten nadprůměr?

Odpovědět

Nadstandardní platy a odměny Zedníkových úředníků! Id: 29032

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 21.10.2014 v 14:45:55, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Část výdajů na vnitřní správu Městského úřadu Česká Třebová v roce 2014

Roční celkem v Kč Roční prům. na 1 prac. v Kč Měsíční prům. na 1 prac. v Kč

Vnitřní správa - mzdové náklady…….29 230 500……………..335 983…………………………….27 999

Vnitřní správa - ostatní náklady……...13 231 800……………..152 090………………………........12 674

Městský úřad - provozní výdaje……….7 158 500……………....82 282………………………………6 857

Městská policie - mzdové náklady…….5 192 000……………..324 500…………………………….27 042

Městská policie - ostatní náklady……...3 396 000……………..212 250…………………………….17 688

Z průměrných měsíčních platů a odměn zaměstnanců - úředníků Městského úřadu Česká Třebová za rok volební do městského zastupitelstva, tedy rok 2014 plyne, že vysoce převyšují celostátní průměr a jsou tedy nadstandardní. Ptáme se proč a za co?

Průměrná mzda v České republice za 1. pololetí 2014 byla 25 159 Kč (meziročně růst o 2,8 %, respektive 2,6 % reálně).

Ptáme se za co, z daní nás všech?

Odpovědět

Občané v České Třebové evidentně žádají změnu: Id: 29027

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 12.10.2014 v 10:29:38, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Občané ti co přišli k volbám, ale především ti co nepřišli k volbám, žádají změnu, kdy se rýsuje nová radniční koalice: Koalice pro Českou Třebovou(7) + ČSSD(6) + Třebováci PRO sport a zdraví(2), mimo čutálistů = 15 zastupitelů, tedy jasná většina v městském zastupitelstvu.

Takže najděte odvahu k sesazení bezpáteřního, bezcharakterního starosty, který se neuměl nikdy k problémům občanů postavit čelem!!!

Za vlády soudruha-mocipána patřilo České Třebové až nelichotivé 15. místo v rámci Pardubického kraje.

Odpovědět

Otevřený dopis všem občanům nejen z České Třebové Id: 29019

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 28.09.2014 v 13:16:28, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Dne 26. 9. 2014 v České Třebové

p. Milan Mikolecký – vydavatel ČtZ a provozovatel iČTZ

Brožíkova 933

560 02 Česká Třebová

Telefon č.: 604 685 835

E- mail: mikolecky@probit.cz

Vážený pane Milane Mikolecký, tímto Vás žádáme o uveřejnění níže uvedeného článku (i vzhledem k vyváženosti informací ve veřejném zájmu, kdy jako opoziční zastupitel jste naprosto selhal) na Vašem Českotřebovském deníku iČTZ a papírovém Českotřebovském zpravodaji ČtZ( věříme, že jste schopen a především ochoten tento článek zařadit do Vaší uzávěrky), které jsou dotovány z našich daní i ,,příspěvky,, z městského rozpočtu Česká Třebová:

!!!!!S. Jaroslav Zedník pro nejen naše starší spoluobčany, tedy i důchodce, nevolitelný nominant ,,Kalouskovců,, , kteří v PS nehlasovali pro vyšší důchody od 1. 1. 2015, jako jeden muž!!!

S. Jaroslav Zedník (Nestraníci s podporou TOP 09), jako ,,bílý,, nebo ,,černý,, kůň ,,Kalouskovců,, v České Třebové???

Jak hlasovalo TOP-09 pro zvýšení důchodů od 1. 1. 2015:

Ne: 13

N – Nepřihlášen: 4

Z - Zdržel se: 3

M - Omluven: 6

Takže nikdo z TOP 09 nehlasoval pro zvýšení důchodů od 1. ledna 2015 !!!

To je TOP 09 - a tak jak ho můžete zase volit!!!!

Někteří známí poslanci za TOP 09 a jejich hlasování: • M Markéta Adamová • N Zdeněk Bezecný • N Jan Farský • N Petr Gazdík... • N Leoš Heger • N Václav Horáček • M Jitka Chalánková • M Miroslav Kalousek • M Daniel Korte • N Helena Langšádlová ……

Sám za sebe a slušné občany nejen v České Třebové Ing. Pavel Johanides!!!!!

Odpovědět

Otevřený dopis zastupitelům,družstevníků,občanům Id: 28997

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 11.09.2014 v 06:22:08, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Část 1

V České Třebové dne 9. 9. 2014

Do rukou zastupitelů, družstevníků SBD Česká Třebová, Lidická 240 a občanů České Třebové!!!!!

Žádost na základu nejen zákona č. 106/1999 Sb.,

o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, dotýkající se Vodárenské společnosti Česká Třebová s.r.o. zastoupené jejím jednatelem a ekonomem Ing. Radoslavem Budilem

Dobrý den,

Dne 8. 9. 2014 jsem se osobně dostavil za Ing. Radoslavem Budilem a požadoval informace nejen na základu ,,Zákona,,:

1. ,,Kalkulace ceny vodného a stočného na rok(y),, a ,,Kalkulace nákladů vodného a stočného

na rok(y),,: 2013 a 2014.

2. ,,Celkové vyúčtování všech položek výpočtu ceny podle cenových předpisů pro vodné a stočné,, a ,,Vyúčtování všech položek výpočtu cen pro vodné a stočné,, za roky: 2006, 2007, 2008, 2009 a 2012.

3. Za jakou cenu ( v Kč/m3 včetně DPH) dodává Vámi řízená (z pozice jednatele a ekonoma) Vodárenská společnost Česká Třebová s.r.o. vodu (vodné + stočné) družstevníkům, tedy SBD Česká Třebová, Lidická 240?

Je tedy cena vody (vodné + stočné) stejná, kterou uvádíte každý rok v ,,Celkovém vyúčtování všech položek výpočtu ceny podle cenových předpisů

pro vodné a stočné,, a ,,Vyúčtování všech položek výpočtu cen pro vodné a stočné,, za roky 2006 až 2014 pro všechny obyvatele České Třebové (plus obyvatele dvou obcí) stejná, tedy i družstevníky?

Prosím, doplňte:

CENA pro vodné a stočné včetně DPH celkem

pro roky: 2006 ........................... Kč/m3

2007 ........................... Kč/m3

2008 ........................... Kč/m3

2009 ........................... Kč/m3

2010 ........................... Kč/m3

2011 ........................... Kč/m3

2012 ........................... Kč/m3

2013 ........................... Kč/m3

2014 ........................... Kč/m3

Odpovědět

Otevřený dopis zastupitelům,družstevníků,občanům Id: 28996

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 11.09.2014 v 06:21:51, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Část 2

4. Vyzýváme tímto předsedu představenstva SBD Česká Třebová, Lidická 240 pana Ing. Jaromíra Urbana nejen z důvodu, že evidentně zanedbal naší věc ohledně průsaku vody a zřejmě je neúměrně vytížen i díky práci, jako člena dozorčí rady ve Vodárenské společnosti Česká Třebová, s. r. o. , aby zvážil

z důvodu evidentního střetu zájmů, kdy na jedné straně musí podporovat tvorbu co nejlepšího hospodářského výsledku, tedy zisku a na druhé hájit zájmy členů družstva i tím, že náklady spojené

s bydlením, tedy i cena vody budou, co nejnižší,

aby odstoupil z dozorčí rady společnosti stoprocentně vlastněné Městem Česká Třebová, protože na osobní výzvy k tomuto kroku nereaguje.

Tyto dvě činnosti dohromady jsou v našem právním státu protizákonné, protiústavní a odporují i dobrým mravům a stanovám SBD Česká Třebová, kdy zástupce družstevníku se musí mimo jiné chovat, jako řádný hospodář.

V případu stočného, jako člen dozorčí rady za rok 2012 připustil, aby cena měrné jednotky vzrostla neoprávněně o minimálně 2 Kč, když nebyl důvod takto navyšovat, protože úvěr na financování čističky odpadních vod (včetně úroků) se začal splácet až

od roku 2013.

5. Opakovaně jsem Vás upozornil, aby bylo zainvestováno pomocí peněz z eurofondů

do technologií úpravy pitné vody pomocí UV záření a ionizací pitné vody a potlačena chlorizace vody

na minimum vzhledem k tomu, že chlorem dochází

v podstatě k znehodnocení velmi kvalitní vody

ze zdroje tzv. ,,HOR,, , který dlouhodobě patří v ČR k nejlepším, ale především při reakci chloru za určitých podmínek vzniká trichloramin,

který způsobuje i trvalé poškození zdraví např. sliznic, které jsou vstupní branou imunitního systému nejen našich spoluobčanů včetně kojenců, dětí a těhotných žen.

Odpovědět

Otevřený dopis zastupitelům,družstevníků,občanům Id: 28995

Autor: Ing. Pavel Johanides, E-mail: paveljohanides@atlas.cz
Vloženo: 11.09.2014 v 06:21:04, Z adresy: 90.178.126.81, Počítač: 81.126.broadband11.iol.cz

Část 3

Dále jsem Vás upozornil, protože je zde v České Třebové ze zdrojů nejen pitné vody přebytek vápníku dochází k většímu zarůstání trubek včetně kanalizačních, kde se samozřejmě špatnou údržbou přidávají i nánosy nečistot, které jsou nejen

z tohoto pohledu v dezolátním stavu a jsou i příčinou toho, že při větší průtrži mračen dochází stále více k zaplavení komunikací a bohužel v lepším případu i sklepů našich spoluobčanů, tedy i díky městem cílené výstavby staveb s téměř nulovou retenční schopností.

Očekávám rychlé písemné odpovědi např. e-mailem a

za to děkuji.

Sám za sebe a slušné spoluobčany Ing. Pavel Johanides

Doručovací adresa:

Ing. Pavel Johanides

Trávník 1985

560 02 ČESKÁ TŘEBOVÁ

Tel. č.: 465 533 217,

e-mail: paveljohanides@atlas.cz

Odpovědět

Starších 20 Obnovit

Zpět nahoru