×

OZNÁMENÍ

Stránky ČeTIS ukončí svůj provoz k 24.10.2017. Ke stejnému datu vyexpiruje doména ctrebova.cz.
Pokud máte zájem o převod serveru nebo domény na Vaši firmu, kontaktujte mě s Vaší nabídkou na můj e-mail info@ctrebova.cz.

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce

Vzhled této stránky je navržen pomocí CSS. Chcete-li stránku vidět tak, jak byla navržena, doporučuji vám nainstalovat si aktuální verzi některého z volně dostupných prohlížečů, které respektují platné standardy (Internet Explorer, Mozilla, Opera aj.).

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce
NOVINKY: Běžkotoulky České televize, 14.3.2015
Anglická verze
English version
Anglická verze / English version

Úvodní strana

Naše nabídka:
Archiv & Odkazy
Co se děje ve městě
Diskusní fórum
Firmy & Instituce
Fotoalbum
i-Seznam města
Inzertní služba
Infrastruktura
Lokální média
Nemovitosti
Okolí & Poloha
Památky & Historie
Plán města
Rekreace & Sport
Školy
Ubytování
Události & Názory
Železnice

Tento server:
Novinky a změny
Statistiky přístupu
Služby pro vás
Vaše reklama

Naši zákazníci:
Klub Červenka
Ubyt. Za bazénem
Zlatá studánka

Úřady:
MěÚ Č.Třebová
ObÚ Přívrat
ObÚ Rybník
ObÚ Semanín
ObÚ Třebovice


© Marek & Petr
Stránských

1995-2015
Kontakt
Poslední úpravy:
15.6.2017


Diskusní fórum - Výpis podle času přidání

Téma: Rychlostní komunikace R35

... obsahuje právě 538 příspěvků.

Původní příspěvky i reakce (odpovědi) na ně jsou řazeny tak, že novější jsou výše. Na této stránce je zobrazeno 20 nejnovějších příspěvků. K zobrazení starších příspěvků z tohoto tématu diskusního fóra využijte odkazy dole na této stránce.


Všechny příspěvky vyjadřují pouze názor svých autorů. Nepodepsané, urážlivé či jinak nevhodné příspěvky mohou být bez varování odstraněny.

Vypsat podle návaznosti Přidat příspěvek Vybrat jiné téma

Velké finále Id: 29068

Autor: Pája, E-mail: pamaodeline@seznam.c
Vloženo: 08.01.2015 v 22:40:44, Z adresy: 37.221.244.157, Počítač: ip-37-221-244-157.cust.tlapnet.cz

Litomyšl a další obce nechtějí mimoúrovňovou křižovatku na budoucí R35

Litomyšl a některé okolní obce nesouhlasí s mimoúrovňovou křižovatkou, která by měla sloužit k připojení České Třebové na R35. Její přivaděč by lidem zkomplikoval život a obcím se navíc zdá, že je pro dopravu křižovatka zbytečná.

Zastupitelé Litomyšle přijali další z řady usnesení týkající se výstavby budoucí R35. Tentokrát požadují vyloučit z návrhu trasy mimoúrovňovou křižovatku. Stačí jim přivaděče u Tržku a u Janova.

„Samozřejmě jsme rádi, že krajský územní plán natrasoval R35 kolem Litomyšle v té vzdálenější variantě, ale protože tehdy, když se rozhodovalo o severní nebo jižní variantě, vzniklo jakési memorandum vlády, která slíbila, že budou přivaděče do České Třebové, tak máme někde v lokalitě mezi Kornicemi a Němčicemi křižovatku a přivaděč do Litomyšle. My dlouhodobě říkáme, že tato křižovatka je nadbytečná, že do Litomyšle nám stačí, když sjedeme z dálnice u Řídkého a na druhé straně u Janova,“ vysvětluje starosta Litomyšli Radomil Kašpar.

Samotná křižovatka by sice problémy městu nezpůsobila, ale nechtějí přivaděč, který by z ní stáhl dopravu do Litomyšle.

„Ten sjezd do Litomyšle jde lokalitou Hlavňovem a tam v územním plánu plánujeme, že tam bude rodinná výstavba a velmi blízko by měla být celá lánská zástavba,“ dodává Kašpar.

S touto mimoúrovňovou křižovatkou nesouhlasí i obec Němčice

Starosta Josef Racek řekl, že by jim to způsobilo značné komplikace. „My bychom se dostaly, dá se říci, mezi dvě silnice. Z jedné strany budeme mít rychlostní silnici R35 a z druhé strany přivaděč, který by nás odříznul od lesů a od všeho. Myslím si, že to není dobrý nápad toto.“

Odpovědět

Proč není práce? Id: 11009

Autor: Prazec, E-mail: stary.prazec@seznam.cz
Vloženo: 03.09.2010 v 21:30:57, Z adresy: 62.240.163.46, Počítač: barvinek.cust.sloane.cz

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=676106

Citát z článku:

Důvod je nasnadě: „Například automobilový průmysl vyrábí systémem just in time, to znamená, že musí mít dodavatele v dojezdové vzdálenosti. Pokud jsou někde na silnicích kopce a v zimním období neprůjezdné tunely, tak o takového dodavatele není zájem. Proto jsou třeba silné Pardubice a Přelouč, které jsou blízko Kolína a Mladé Boleslavi. Zatímco u okresů Ústí nad Orlicí nebo Svitavy není jistota, že kamion s příslušnými díly včas dorazí," upozorňuje Klimpl.

Odpovědět

Můj Názor Id: 2047

Autor: VJY, E-mail: adalbert.kennel@sendme.cz
Vloženo: 16.06.2010 v 13:33:37, Z adresy: 195.122.197.6, Počítač: labpharma.cz

Z výsledky voleb je jasné, že většina lidí pochopila k čemu jsou EKOLOGICKÁ a jiná občanská sdružení Stranu zelených nevyjímaje, mávající ekologií jako kyjem. Jsou to teroristické bojůvky nelítostně prosazující zájmy dobře platících ekologicky uvědomělých kmotrů proti komukoli. A výsledky uhradí stát z našich daní (těm kmotrům - to aby nezchudly při placení výpalného těm ekologickým aktivistům)

Odpovědět

Jak dlouho? Id: 1850

Autor: Josef Lebduška, E-mail: josef.lebduska
Vloženo: 12.01.2010 v 00:29:14, Z adresy: 90.179.214.73, Počítač: 73.214.broadband12.iol.cz

Zaujaly dvě zprávy ukazující schopnost státní správy. Prvá byla o tom, že softwarová firma vyhrála spor se Správou sociálního zabezpečení. To,co mne nadzvedlo, to byl rozhovor vedený ministrem k dané problematice. Ze strany ministra to bylo docela nepokryté vyhrožování firmám. Vyhrožování soudy a doplatky daní a penále. Místo aby ministerstvo přiznalo chybu, tak vyhrožuje. Ano chápu, jde o hrozný výpadek. Místo aby ministerští úředníci hledali cestu, jak z toho ven, tak ústy ministra vyhrožují. Byla jen škoda, že tam také nediskutoval ministr financí. Ten by musel říci, že pokud se prokáže, že odvody byly neoprávněné, pak Finanční úřady musí kontrolovat všechny plátce daně a zjistí, že se nejednalo o daňový výdaj. Poté doměrka daně a penále. Prostě likvidace firmy. Jak se mají firmy a živnostníci zachovat? Druhá zpráva byla o vykácení aleje stromů v Lednicko-valtickém areálu. Ačkoliv všechny orgány státní správy a ochrany přírody akci naplánovaly, povolily a její provedení objednaly u soukromé firmy, tak pokutu dostane soukromá firma. Proč? V těch stromech žili vzácní brouci. Všichni ti úředníci a organizace, mající vynikající byznys z ochrany přírody na to nějak pozapomněli. Tak za to může soukromá firma,jí napaří pokutu. Proboha jak má firma zabývající se těžbou dřeva rozeznat brouka, který nemá ani české jméno? Co mají tyto zprávy společného? Přezíravost orgánů státní správy a všech těch, kteří mají v rukou rozhodovací pravomoci k svým zřizovatelům – nám, občanům. Jejich jistota, že pouze oni mohou právo vykládat,že jejich rozhodnutí jsou nenapadnutelná a oni nepostižitelní. Právě z toho mne mrazí. Je to stejné jako, když se Pavel Wonka domáhal u komunistů zřízení Ústavního soudu. Doplatil na to životem. Jak dlouho budeme muset platit ze svých daní líné a neschopné úředníky, komise na vše a k ničemu, různé státní agentury a správy, které nic nedělají, nikdo je nepotřebuje, které nemají žádnou zodpovědnost za svá rozhodnutí a jenom nás stojí nemalé peníze?

Odpovědět

Re: Zajímavý názor Id: 1495, Ref: 1494

Autor: Kes, E-mail: kesjafe@seznam.cz
Vloženo: 25.10.2009 v 09:37:06, Z adresy: 89.203.161.27, Počítač: 27-161-user.ktuo.cz

Odkaz je podivný, ale odkazuje na článek Polovina velkých dopravních staveb v ČR je zbytečná.

Odpovědět

Zajímavý názor Id: 1494

Autor: Kes, E-mail: kesjafe@seznam.cz
Vloženo: 25.10.2009 v 09:32:09, Z adresy: 89.203.161.27, Počítač: 27-161-user.ktuo.cz

http://www.ceskenoviny.cz/tema/zpravy/pocasi-si-vyzadalo-uz-tri-zivoty/402992&id_seznam=430?id=403980&id_seznam=430

Odpovědět

Děti země, buržoazní a nehorázná sebranka. Id: 1474

Autor: Tomáš Polívka, E-mail: daswer@centrum.cz
Vloženo: 07.09.2009 v 23:40:53, Z adresy: 93.181.75.126, Počítač: static-cl093181075126.unet.cz

Organizace jako je děti země je jedna velká nehoráznost. Na venek se tváříte jako že Vám o něco jde ale ve skutečnosti to tak není. Je znám příklad několika případů kde Vám jde jen a pouze o peníze a jak vydělat za použití Vaší iniciativy kterou na venek prezentujete jako záslužnou činnost. Jste banda nehorázných lidí a každý normální člověk by si to měl uvědomit. Plivnul bych Vám do tváře potkat Vás někde. Když by to šlo, nechal bych Vám ten buržoazní spolek o.s. rozpustit.

Odpovědět

Re: Po R35 i obchvaty Ústí a Třebové Id: 1457, Ref: 1456

Autor: Prazec, E-mail: stary.prazec@seznam.cz
Vloženo: 29.05.2009 v 16:07:04, Z adresy: 62.240.163.46, Počítač: barvinek.cust.sloane.cz

Po R35 přivaděče k Třebové a Ústí

Pokračování ze str. D1

Vedení zdejších samospráv přišlo s návrhem nové podoby přivaděčů. Chtějí vytvořit okruh silnice, která se od R35 odpojí u Zámrsku před Vysokým Mýtem a opět se na ni napojí u Opatova na Svitavsku. Tato trasa má být zároveň obchvatem Libchav, Ústí nad Orlicí a České Třebové. „Myslím, že je to rozumné. Stejně jako připojit Lanškroun po stávající silnici tak, že využijeme obchvat Opatova a budeme pokračovat dál zvýšením kapacity stávající silnice. V novém územním plánu je sice nová trasa, ale ta je nerealistická,“ říká hejtman Martínek.

Protože ale v územním plánu Pardubického kraje není zakreslen žádný přivaděč Orlickoústecka, pouze jižní trasa R35, bude příprava této stavby trvat ještě dlouho. „Problém také je, že v Libchavách a v Ústí nad Orlicí chtějí starostové vést silnici jinak, než jakou podobu schvalujeme v nové revizi územního plánu. Jakmile dokončíme jeho připravovanou změnu na jaře 2010, budeme muset zahájit další změnu,“ vysvětluje Martínek. Tím se začátek stavby přivaděčů ještě posune. Podle Martínka asi o dva roky po začátku stavby R35. Její zahájení politici odhadují na roky 2012 až 2015.

Toužené obchvaty Ústí, Třebové a Libchav se tak zároveň s přivaděči nepostaví. „Ani předchozí ministr dopravy Petr Bendl, se kterým jsme o tom jednali, nedovedl říci, kdy by k tomu mohlo dojít,“ řekl Zedník.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Odpovědět

Po R35 i obchvaty Ústí a Třebové Id: 1456

Autor: Prazec, E-mail: stary.prazec@seznam.cz
Vloženo: 29.05.2009 v 16:06:19, Z adresy: 62.240.163.46, Počítač: barvinek.cust.sloane.cz

25.05.2009 - (fil) - Kraj Pardubický - str. 01

Po R35 i obchvaty Ústí a Třebové

Česká Třebová - Starostové Orlickoústecka se zřejmě zapíší do historie svého regionu jako autoři nové podoby silniční mapy.

Vedení Pardubického kraje totiž podporuje jejich návrh přivaděče k rychlostní silnici R35 a chystá se ho zahrnout do územního plánu kraje. Pokud to udělá, předurčí projektantům silnice vést ji právě tudy. „Návrh starostů Orlickoústecka je v podstatě shodný s naším volebním programem, podporujeme ho, včetně obchvatu České Třebové a Ústí nad Orlicí,“ řekl hejtman Radko Martínek.

Starostové měst a obcí v okolí těchto měst totiž odmítají silniční napojení na R35, jaké pro ně dosud navrhli projektanti této silnice. Spojení regionu s pětatřicítkou mělo vést třemi trasami přes kopcovitou krajinumezi Českou Třebovou a Litomyšlí. „Takový přivaděč by byl příliš drahý a neefektivní. Nemá vůbec význam jej řešit,“ říká k tomu starosta České Třebové Jaroslav Zedník.

Pokračování na str. D2

Odpovědět

Kudy povede R35 Id: 1422

Autor: Marek Stránský, E-mail: marek(zavinac)stransky.cz
Vloženo: 23.12.2008 v 18:36:57, Z adresy: 88.101.134.203, Počítač: 203.134.broadband6.iol.cz

Vizualizaci trasy R35 můžete najít zde: http://www.ceskedalnice.cz/video/cd-r35-vizual-2008-valbek2-vmyto-mohel.htm

Zakreslení do mapy třeba zde:

http://www.mapy.cz/#x=137368064@y=135272960@z=11@mm=ZP

I když v jiných měřítkách mapy na stejném serveru je zakreslena mapa severní (okolo Sloupnice a Č.Třebové), je již definitivně zvolena varianta jižní, tj. okolo Litomyšle a Janova.

Odpovědět

Kudy teda povede? Id: 1420

Autor: Vojta, E-mail: barcalvoj@seznam.cz
Vloženo: 22.12.2008 v 15:41:45, Z adresy: 213.19.15.130, Počítač: barcbarb.pri.rev-fortech.cz

Nevyznám se v těch variantách a tak bych se rád zeptal,jestli už je nějaký difinitivní rozhodnutí,kudy komunikace povede???A případně kolem kterých měst?

Odpovědět

Re: tak jsem zvědav Id: 1381, Ref: 1310

Autor: polda.j, E-mail: polda.j@seznam.cz
Vloženo: 11.11.2008 v 09:57:31, Z adresy: 80.188.54.211, Počítač: jelinekh.chobex.cz

to určitě ,do vlastní kapsy

Odpovědět

tak jsem zvědav Id: 1310

Autor: mirek, E-mail: cernej@seznam.cz
Vloženo: 19.10.2008 v 20:52:15, Z adresy: 89.203.163.242, Počítač: 242-163-user.ktct.cz

Tak jsem zvědavý, jak s tím socani pohnou. Doufám, že svý Radek Martínků a Honzík Tichejch konečně pohnou!

Odpovědět

Re: Re: Re: Re: Nestavte R35 !! Id: 1283, Ref: 1281

Autor: 470kraken@seznam.cz, E-mail: kraken
Vloženo: 30.08.2008 v 18:51:14, Z adresy: 89.103.107.242, Počítač: ip-89-103-107-242.karneval.cz

Tak počkat, samozřejmě že bych byl proti R35, ale TOHLE JE podle mě VYJÍMEČNÁ SITUACE a zdá se mi, že by se stavět opravdu měla. Jenže tolik obchvatů mi přijde zbytečné. Dálnice (rychlostní silnice) se staví ne kvůli rozvoji, ale kvůli tomu, aby NAHRADILA MNOHO OBCHVATŮ. A kdyby tu přírodu člověk poškodil, tak mu to příroda oplatí dřív nebo pozdějc. Příroda prakticky nedokáže zaniknout.

Odpovědět

Re: Re: Re: Nestavte R35 !! Id: 1281, Ref: 1280

Autor: Radim, E-mail: r35.info@ecn.cz
Vloženo: 27.08.2008 v 08:38:29, Z adresy: 193.179.186.99, Počítač: http-out.cgu.cz

Vidíte, a to jsem zase toho názoru, že dokud se skutečně nepotvrdí, že Bůh existuje a zkázu lidstva nedopustí, neměli bychom se na něj alibisticky odvolávat a spoléhat se, že nám naše hříchy vůči sobě a přírodě stejně nakonec projdou. Tohle pro změnu považuju za blábol já. ;-) Příroda se vždycky dokázala přizpůsobit, to je svatá pravda, ale lidi k tomu vůbec nepotřebuje. Takže je jen na nás, zda si uděláme ve svém "obydlí" čisto a útulno, a nebo nám jednoho dne "spadne na hlavu". A je mi srdečně jedno, jak se k tomu nějaká vyšší bytost, kterou si lidé ve své prostotě vymysleli (pokud možno v každém náboženství jinou, aby se to nepletlo :-)), postaví. Nevím, proč by nám po tom všem, co jsme dosud napáchali, měl ještě někdo shora (či zespodu) pomáhat.

Odpovědět

Re: Re: Nestavte R35 !! Id: 1280, Ref: 1197

Autor: kraken, E-mail: 470kraken@seznam.cz
Vloženo: 26.08.2008 v 17:28:36, Z adresy: 89.103.107.242, Počítač: ip-89-103-107-242.karneval.cz

To, že Země přestane existovat, jsou bláboly. Já jsem křesťan, takže věřím, že Bůh to neudělá. Příroda se vždycky dokáže přizpůsobit. My máme jen 3-rozměrné vidění.

Odpovědět

Re: Nestavte R35 !! Id: 1279, Ref: 1196

Autor: kraken, E-mail: 470kraken@seznam.cz
Vloženo: 26.08.2008 v 17:26:02, Z adresy: 89.103.107.242, Počítač: ip-89-103-107-242.karneval.cz

R35 podporuji. S vaším názorem souhlasím, ale nevím, jestli myslíte severní nebo jižní. Automobilový provoz podle mě lze omezit, ale ne až zas tak moc, jak byste si přál vy. A hlavní záležitost v případě stavby není u MD, ale u ŘSD. A zároveň se CHOVEJTE SLUŠNĚ, NEBUĎTE FANATIK. Flame-war se zde nehodí.

Odpovědět

Re: Přivaděče Id: 1259, Ref: 1258

Autor: Jarda Koníček, E-mail: konickovi@ceskatrebova.com
Vloženo: 28.04.2008 v 11:10:43, Z adresy: 89.24.243.188, Počítač: 89-24-243-188.i4g.tmcz.cz

Proč nemáte pravý mail? Vždyť Váš dotaz není nic protistátního.

Odpovědět

Přivaděče Id: 1258

Autor: Citizen, E-mail: Citizen.x@centurm.cz
Vloženo: 26.04.2008 v 07:42:37, Z adresy: 82.150.166.21, Počítač: isbbez.clnet.cz

Ví někdo jaké jsou reálné varianty přivaděčů? Jediné co je snad jesné je přivaděč do České Třebové okolo Opatovce. Kudy se pojede do Třebové ve směru od Hradce zůstává nejasné. Od Litomyšle přes Dlouhou Třebovou (přes vesnici nebo okolo Třech mostů ?!) nebo snad přímo přes Kohout? Nebo přes Pazuchu "odzadu", aby se kamiony do Korada vyhnuly městu? Jsou ještě další varianty.

A co Ústí z Moravy: přes Třebovou nebo přes Litomyšl? A co ve směru od Hradce? Od Litomyšle přes nový přivadeč přes Dlouhou (stejné varianty...) Nebo se drápat přes Andrlův chlum a Sopotnici (ale co na to husité?) Nebo přes Hrádek a Kerhartice. A nebo přes Žamberecký přivaděč? Jenže s tim nesouhlasí určitě v Libchavách...

Variant je mnoho, ale proti každé je někdo. Jenže auta a hlavně kamiony si budou cestu k R 35 hledat sami. Nebudou se ptát občanů obcí kudy mají jet, aby nedělali hluk a nehody. Skoro je lepší dohodnout se dopředu ve stylu "něco za něco".

Odpovědět

Re: Pan hejtman Toman Id: 1257, Ref: 1208

Autor: JM, E-mail: krajina.zp@gmail.com
Vloženo: 14.04.2008 v 10:55:02, Z adresy: 195.178.72.183, Počítač: vpm-net.mendelu.cz

Názor:

http://krajinazp.ic.cz/r_35.htm

Odpovědět

Starších 20 Obnovit

Zpět nahoru