×

OZNÁMENÍ

Stránky ČeTIS ukončí svůj provoz k 24.10.2017. Ke stejnému datu vyexpiruje doména ctrebova.cz.
Pokud máte zájem o převod serveru nebo domény na Vaši firmu, kontaktujte mě s Vaší nabídkou na můj e-mail info@ctrebova.cz.

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce

Vzhled této stránky je navržen pomocí CSS. Chcete-li stránku vidět tak, jak byla navržena, doporučuji vám nainstalovat si aktuální verzi některého z volně dostupných prohlížečů, které respektují platné standardy (Internet Explorer, Mozilla, Opera aj.).

ČeTIS Česká Třebová - Informační servis pro město Česká Třebová a okolní obce
NOVINKY: Běžkotoulky České televize, 14.3.2015
Anglická verze
English version
Anglická verze / English version

Úvodní strana

Naše nabídka:
Archiv & Odkazy
Co se děje ve městě
Diskusní fórum
Firmy & Instituce
Fotoalbum
i-Seznam města
Inzertní služba
Infrastruktura
Lokální média
Nemovitosti
Okolí & Poloha
Památky & Historie
Plán města
Rekreace & Sport
Školy
Ubytování
Události & Názory
Železnice

Tento server:
Novinky a změny
Statistiky přístupu
Služby pro vás
Vaše reklama

Naši zákazníci:
Klub Červenka
Ubyt. Za bazénem
Zlatá studánka

Úřady:
MěÚ Č.Třebová
ObÚ Přívrat
ObÚ Rybník
ObÚ Semanín
ObÚ Třebovice


© Marek & Petr
Stránských

1995-2015
Kontakt
Poslední úpravy:
15.6.2017


Diskusní fórum - Výpis podle času přidání

Téma: Městské finance

... obsahuje právě 6 příspěvků.

Původní příspěvky i reakce (odpovědi) na ně jsou řazeny tak, že novější jsou výše. Na této stránce je zobrazeno 20 nejnovějších příspěvků. K zobrazení starších příspěvků z tohoto tématu diskusního fóra využijte odkazy dole na této stránce.


Všechny příspěvky vyjadřují pouze názor svých autorů. Nepodepsané, urážlivé či jinak nevhodné příspěvky mohou být bez varování odstraněny.

Vypsat podle návaznosti Přidat příspěvek Vybrat jiné téma

Cesty a oprava? Id: 788

Autor: Roman, E-mail: roman.roman@atlas.cz
Vloženo: 09.08.2004 v 15:01:29, Z adresy: 160.218.41.4, Počítač: gprs41-4.eurotel.cz

Nevim,kde a kdo jak rozhoduje o opravach a udrzbe cest v Cesky Trebovy,ale zjistit to,tak ho hned z jeho mista vyhodim!Kdyz se podivate na cestu treba co vede kolem Dvora dolu smerem na Parnik,to je pripadna ukazka setreni financi!?Kolikrat ta uz byla opravovana.Jak mile zaprsi vypada hur.nez nejaka cesta lesem.Misto aby ji opravilo mesto jednou a poradne,treba ji vyasfaltovalo,tak ji radsi kazdy rok opravuje posypanim sterku,ktery,kdyz zaprsi je tatam...!Bydlet tady nejaky urednik,tak tudy vede zamkova dlazda,nebo alespon asfalt...!

Odpovědět

Z parkovného zaplatíme každy rok jednu ulici... Id: 54

Autor: Milan Mikolecky, E-mail: Milan.Mikolecky@ct.anet.cz
Vloženo: 10.06.2000 v 15:04:35, Z adresy: 194.108.84.193, Počítač: 194.108.84.193

Česká Třebová je jedním z mála měst v okolí, kde se nevybírá parkovné. Je to nepopulární opatření a proto se mu každé vedené města brání. Vzpomínám si, že se říkalo před novou úpravou náměstí, že se bude platit až bude dokončeno, ale pravda to nebyla. Přitom jsem přesvedčen, že by parkování na Starém náměstí a v okolních ulicích v tzv. historické zóně mělo být regulované a tedy i placené. Podobně by to mělo být na bezručově náměstí před nádražím ČD a budovou bývalého Provozního oddílu ČSD. Zisk z toho to opatření odhaduji na necelý 1 milion korun ročně a tyto peníze by měly jít do dopravního fondu, ze kterého by se opravovaly ulice a chodníky ve městě, včetně parkováním poškozeného mobiliáře např. na náměstí, jehož oprava stojí každoročně dost peněz. Aby toto opatření nebylo pro občany moc tvrdé a zdejší občané byli proti návštěvníkům města nějak zvýhodněni, navrhuji zavedení celoročních nálepek v hodnotě cca 250 - 300 Kč. Auto s nálepkou by pak neplatilo parkovné v parkovacím automatu při počtu automobilů ve městě, který lze zjsitit na DI Policie, by jistě šlo dopředu vypočítat výnos z tohoto opatření. Předběžný odhad by mohl být vypočten ze současného stavu parkování, pčtu cizích vozidel apod. Do stejného fondu by měly přijít také peníze z vybraných pokut městskou policií. Současně by vlastně bylo ale dovoleno stání v dnešní zóně zákazu všude tam, kde to šířka vozovky umožňuje a tím by se vyšlo vstříc řidičům i obchodníkům, kteří si stěžují na omezování svého podnikání. město se přitom podivně tváří, že zóna zákazu je právě pro obchodníky, ale ve skutečnosti je omezuje. Pokud je někde úzký profil silnice, pak zde stání nesmí být vůbec a patří tak značka zákaz zastavení. Pamatuji se, že Hýblovou a Moravskou ulici byl obouměrný provoz a vedl tudy průjezd městem... Vím, že nejde o velký zdroj prostředků, ale na druhé straně nemohu pochopit několikaleté bědování nad tím, že nemáme peníze na rekonstrukci místních komunikací a na druhé straně nedokážeme proto nic udělat. Toto by byl konkrétní krok směřující k určitému zlepšení. Kdybychom za 5 let zudělali rekonstrukci 5 ulici navíc, tak to bude přece ve městě poznat. Milan Mikolecký

Odpovědět

kde vzít na investice Id: 29

Autor: Ing. Jiří Kubínek, E-mail: jiri.kubinek@ceska-trebova.cz
Vloženo: 12.05.2000 v 10:47:23, Z adresy: 194.108.33.163, Počítač: 194.108.33.163

Krátká odpověď na téma ,kde by mohla Česká Třebová vzít peníze na investice.Především musíme udělat něco s rostoucí nezaměstnaností.Téma je jasné a to je nová průmyslová zóna ,noví investoři ,nová pracovní místa. Studie zóny je hotová,jednání pokračují a výsledek bude předložen 28.6.na jednání MZ. Současně hodláme využít nabídku státní dotace do zainvestování takových pozemků. dotace činí až 6O procent nákladů.To je jistě zajímavá nabídka a je jí nutné využít.V této souvislosti chceme také usilovat o získání ratingu,který je nespornou výhodou při jednání jak s agenturou Czech invest ,tak i se zahraničními investory. O prodeji bytových domů hovořím v jiném příspěvku a bude realizován od příštího roku. Chceme se dále ucházet a také se ucházíme o množství účelových státních dotací a reagujeme na vypsané soutěže.Viz domov důchodců ,DPS,byty,hřiště atd.Snažíme se pomáhat místním podnikatelům. Viz spolupráce OHK Orlicko,výstava Regionpropag Pardubice a Urbis Brno.Od těchto kroků já osobně si slibuji nejvíce. Nemovitý majetek samozřejmě obec vlastní,ale současná doba prodeji mnoho nepřeje a nových investorů je opravdu velmi málo. Nejnovější Pewag se 150 zaměstnanci je světlou vyjímkou a jsme za ní rádi.Příště pokračování. Ing, Jiří Kubínek

Odpovědět

prodej městských bytů Id: 28

Autor: Ing. Jiří Kubínek, E-mail: jiri.kubinek@ceska -trebova.cz
Vloženo: 11.05.2000 v 16:24:35, Z adresy: 194.108.33.163, Počítač: 194.108.33.163

Chci ještě připomenout že prodej bytových domů v majetku města bude předmětem jednání mz 28.6 2000. Městská rada pravidla pro prodej schválila a doporučila mz ke schválení. Má to však asi jeden háček-část zastupitelů je proti prodeji této části městského majetku . Dohoda nebude snadná ani nad cenou za kterou obytný dům prodat. V návrhu se počítá s cenou cca 25 -3O procent znaleckého posudku.

Odpovědět

do čeho investovat Id: 27

Autor: ing. jiri kubinek, E-mail: jiri.kubinek@ceska-trebova.cz
Vloženo: 11.05.2000 v 16:16:00, Z adresy: 194.108.33.163, Počítač: 194.108.33.163

Mala poznamka na okraj nebo malé vysvětleni.anketa mezi členy mz skončila jasně a srozumitelně. Sportovní hala zcela určitě ano. Na studii se pracuje- bude předložena na příštím jednání mz-peníze dáváme dohromady z několika zdrojů.Máme podporu několika poslanců a senátorů včetně ředitele Školského úřadu.Domov důchodců a dokončení rekonstrukce kulturního stánku v Nádražní ulici jsou akce neméně důležité a obě studie budou předloženy na jednání mz.Domov důchodců resp. jeho přístavba bude z velké části financována ze státní dotace. V tomto nám velice pomáhá Okresní úřad v Ústí nad Orlicí a první část peněz máme přislíbenu na počátek příštího roku.Časový rozvrh je asi tento-sportovní hala- do konce roku projekt pro stavební řízení, pokud získáme státní dotaci ,tak zahájení příští rok. Domov důchodců- projekt pro stavební řízení do konce září tohoto roku, zahájení prací příští rok, dokončení dle harmonogramu v roce 2003. Rekonstrukce a dostavba kulturního domu v Nádražní ulici- projekt do září tohoto roku,zahájení prací v zimě 2000, dokončení podzim 2001.Asi zatím stačí .příště odpovím na další otázku, kde vzít finanční prostředky.

Odpovědět

A do čeho investovat? Id: 20

Autor: Marek Stránský, E-mail: stransky(zavinac)ctrebova.cz
Vloženo: 15.04.2000 v 01:51:12, Z adresy: 195.146.100.5, Počítač: 195.146.100.5

Jsem rád, že jste sem zavítali. Myslím si, že do čeho investovat je stále. Je jasné, že za 43 milionů za "energetické akcie" se nepostaví ani 2 ze 4 navržených akcí. Město bude žádat o pomoc stát nebo hledat další zdroje. Ale je tu i plán pana Vašiny za "Sportovní park" na Skalce, který byl představen v dubnovém Zpravodaji a který se mě osobně velmi líbí. Je tu také stále se opakující problém koupaliště, knihovny atd., každý si doplní to svoje.

Myslím si, že pokud by město mělo nějaký zbytný majetek, mělo by se jej snažit prodat a získané peníze investovat do vybavenosti města. Teď jde právě o to, jestli je co prodat... Slyšel jsem něco o městských bytech, snad se o tom zmínil pan Mikolecký. Např. v Praze 6 se právě nyní rozjíždí již několikátá etapa prodeje městských bytů ...

Odpovědět

Obnovit

Zpět nahoru