MO KDU-ČSL Česká Třebová

MO KDU-ČSL Česká Třebová

Dnešní datum: 17. 10. 2017   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Ke stažení | Odkazy |    
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik

Naše organizace
Zástupci v parlamentu
Akce
Lidový ples
Volby

Ke stažení
Odkazy
Ankety

Personalizace
Rozšířené vyhledávání

  Vyhledáváníkulatý roh


  Kontaktkulatý roh
MO KDU-ČSL
Česká Třebová

e-mail:
kdu-csl@ctrebova.cz

Předseda:
mobil:

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 15 nalezených)    

47. Lidový ples - vydařená akce
(Jiří Vencl, Lidový ples, 26.01.2015)
Již neuvěřitelných 47. let připravují "lidovci" v České Třebové ples. Jde o bezesporu ples s nejdelší tradicí v našem městě. Letos jsme ke spolupráci přizvali naše partnery z komunálních voleb, tedy Stranu zelených a kandidáty Koalice pro Českou Třebovou. Tím jsme získali i další organizátory. Přes počáteční obavy, že ples bude málo obsazen se podařilo kapacitu sálu z větší části naplnit (24.1. se konaly v České Třebové a okolí i další plesy). Děkujeme všem, kteří se rozhodli naštívit právě náš ples a věříme, že nelitovali. Pohyboval jsem se mezi návštěvníky plesu a sbíral ohlasy na letošní ročník. Slyšel jsem pochvalu na výběr hlavní hudby, tedy tanečního orchestru Vladimíra Jánského jakož i na vystoupení Šárky Markové. Cimbálová muzika Zádruha má každým rokem svoji úroveň a atmosféru a mnozí návštěvníci na naš ples chodí právě kvůli moravskému folklóru.

PF 2015
(Zdena Řeháková, Lidový ples, 30.12.2014)
Přejeme Vám vše dobré v novém roce 2015... hodně zdraví, štěstí, lásky.

Vstupenky na 47.Lidový ples si můžete již od 29.12.2014 zakoupit pouze v prodejně p.Freudla, Staré náměstí,Česká Třebová mobil č. 731 571 471
Cena vstupenky do velkého sálu 220Kč......malý sál ,bar a bowling 170 Kč.


46- Lidový ples - 4 hudby - letos opět krajský
(Jiří Vencl, Lidový ples, 29.01.2014)
Nepřetržitě 46 let připravujemev České Třebové Lidový ples. Ples byl pořádán během této doby ve všech sálech našeho města (pamětníci vzpomínají na plesy v “Lidovém domě”, Na Horách, na internátu i v Národním domě). Posledních sedm let se navštěvníci tohoto plesu schází v Národním domě. V prostorách bowlingu hraje Cimbalová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic, která si našla své posluchače, ale i tanečníky i v letošnim roce. Ve velkém sále byl ples zahájen vystoupením Komorního orchestru Jaroslava Kociana rozšiřeného o dechovou sekci studentů pardubicke konzervatoře. Dirigenskou taktovku si předával otec, Bohuslav Mimra s dcerou Janou Mimrovou. Na hudbu J. Strausse, G. Bizeta, G. Verdiho, P. I. Čajkovského, J. Gade tančili nejen návštěvníci plesu, ale také dva páry Klubu sportovniho tance Quick Olomouc. Vystoupení se všem libilo (ne každý má možnost navštívit ples v opeře, tak proč si nezorganizovat podobný ples v Národním domě) . Závěrečná skladba "Přípitek" z opery G. Verdiho La Traviata v podání Jany Žeňkové a Milana Motla možná ještě nyní zní návštěvníkům plesu v uších. Jako další hudba v hlavním sále poprvé zahrála skupina Letrando. Půlnočni překvapeni v podobě skupiny Kabát revival si našlo svoje přiznivce ale i ty, kteří sál opustili. Závěr plesu opět zajistila skupina Letrando. Ples moderovala Zuzana Kupková. Na plese jste mohli vidět mnoho známých osobností nejen z našeho města ale i z KDU-ČSL (senátora Petra Šilara, poslance Jiřiho Junka, prvni tři kandidáty z kandidátky KDU - ČSL do EP - Pavla Svobodu, Michaelu Šojdrovou a Tomáše Zdechovskeho). Ples měl i charitativní rozměr, část výtěžku plesu převzala za ZŠ Praktická Česká Třebová ředitelka Iva Fikejzová. Věřime, že se nám podaří udržet úroveň Lidových plesů i pro další léta a zachováme pro třebovské občany nejen tradici, ale budeme moci nabidnout ples úrovně, která není v našem městě běžná. Zároveň bych chtěl poděkovat jak všem sponzorům a všem pomocníkům, bez kterých by nebylo možné něco takového vůbec zorganizovat. Fotogalerii naleznete kliknutím na "zobrazit celý text".

Jaký byl letošní ples?
(Zdena Řeháková, Lidový ples, 23.01.2012)
Krajský a zároveň 44.reprezentační lidový ples je již za námi

43. Lidový ples - článek z českotřebovského zpravodaje
(Jiří Vencl, Lidový ples, 24.01.2011)
V sobotu jsme opět pořádali Lidový ples, tentokráte 43. v pořadí. Poděkování patří všem, kteří pomohli z organizací plesu, přispěli nám do tomboly nebo jiným způsobem. Děkujeme všem návštěvníkům našeho plesu !!! Takto o nás psal Milan Mikolecký v Českotřebovském zpravodaji dne 23.1. 2011:

Pozvánka na 46.Lidový ples
(Zdena Řeháková, Lidový ples, 22.12.2010)
Krajská organizace MO KDU-ČSL Pardubice ve spolupráci s MO KDU ČSL Česká Třebová Vás tímto zve na 46. tradiční LIDOVÝ PLES ples do Národního domu v České Třebové, v sobotu 25.ledna 2014 od 19.30 hodin.

Již nyní si můžete objednat vstupenky s místenkou na náš ples prostřednictvím internetových stránek na:http://kdu-csl.ctrebova.cz/objednavka.php

.

Postřehy z plesu
(Zdena Řeháková, Lidový ples, 06.02.2010)

42. Lidový ples již je minulostí, tešíme se na 43. !!!!
(Jiří Vencl, Lidový ples, 27.01.2010)
Čtenářům našich WWW stránek přinášíme několik fotografií z našeho plesu, který se konal v sobotu 23.1. 2010 v Národním domě. Více o plese vám všem jistě napíše Zdena Řeháková. Fotografie pořídil Milan Mikolecký, který rovněž do internetového vydání Českotřebovského zpravodaje napsal toto: "V sobotu 23. ledna 2010 se ve všech prostorách Národního domu konal již 42. českotřebovský Lidový ples. Lidový ples býval tradičně v sále na Horách, po revitalizaci Národního domu se přestěhoval sem, nabyl na velikosti a také na významu. V Národním domě se uskutečnil již potřetí. Ples přilákal do Národního domu nejen Českotřebováky, ale přijeli hosté z daleka široka. nechyběla ani krajská delegace pořadatelské KDU-ČSL v čele s předsedou Romanem Línkem, přijel také vždy usměvavý krajský radní Petr Šilar z letohradu, z Chocně přijela Věra Luxová, ve Třebové byla přivítána i delegace z Bratislavy, se kterou musela v České Třebové mimořádně zastavit EC Hungaria, přímé vlaky z Bratislavy nyní totiž u nás nestaví. Na druhé straně zde někteří z pravidelných hostů minulých ročníků nebyli, připomeňme např, Pavla Severu nebo senátorku Ludmilu Müllerovou, kteří přestoupili ke konkurenční straně TOP 09. Nepřijel ani předseda KDU Cyril Svoboda, který se omluvil v souvislosti se svým nedělním vystoupením v Otázkách Václava Moravce, musel se připravit především na duel s Pavlem Bémem. na V Národním domě hrály hned tři kapely. Již před začátkem plesu koncertoval velký swingový orchestr KC Česká Třebová s dirigentem Milanem Špičákem, v druhé části večera pak předal řízení tanečního pořádku skupině Express, nahoře na bowlingu hrála jako loni cimbálová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic. Ples uvedli stejně jako loni Zuzana Vondrová a Zbygniew Czendlik, předtančení zajistila skupina Choclairs a Tomáš Přidal s partnerkou Gabrielou Hořínkovou a Miroslav Bazger. Ples měl také svůj benefiční rozměr: minimálně 20 Kč z každé prodané vstupenky bude věnováno na charitativní účely. Bohatá tombola měla na tři stovky cen v celkové hodnotě 100 000 Kč. Ač bylo v úvodu řečeno že jde o ples lidový, tedy pro lidi a nikoliv pro snoby, měl současně také reprezentační rozměr. Jistě k tomu přispěl také rekonstruovaný Národní dům, který je pro takové akce skutečně vynikajícím prostředím. (mm) " Foto uvidíte pokud rozklinete dále...

43 LIDOVÝ PLES
(Jiří Vencl, Lidový ples, 01.01.2010)

Těšíme se na Vás na 43. Lidovém plese 22.1. 2011 od 19.45 ve všech prostorách Národního domu !!!

I letos Vás čekají tři hudby (Taneční orchestr ZUŠ, skupina Expres a hlavně skvělá cimbálová muzika Zádruha.

Předtančení profesionálů Petry Šmídové a Marka Kypuse (taneční klub Akcent Ostrava) ale i skupina LATIFA - orientální tanečnice. A také vystoupení členů leteckomodelářského klubu Česká Třebová !!!

Neváhejte ! Vstupenky objednávejte zde :http://kdu-csl.ctrebova.cz/objednavka.php

. Objednávka Vám bude potvrzena a vstupenky s místenkou si budete moci od 29.12.2010 vyzvednout v prodejně Květinářství Petr Freundl,Staré náměstí 14,Česká Třebová.Na stejné adrese si můžete koupit i vstupenky bez objednání.

41. Lidový ples nezklamal, líbil se !!!!
(Jiří Vencl, Lidový ples, 25.01.2009)
Dne 24.1. 2009 spolupořádala naše MO KDU ČSL svůj 41. Lidový ples. Správně uvádím, že spolupořádala, protože se v letošním roce nejednalo pouze o ples městský, ale jednalo se o ples Krajské organizace KDU - ČSL. Dle reakcí účastníků plesu se ples líbil, přesto budeme velmi rádi, pokud nám napíšete připomínky a náměty na náš mail: kdu-csl@ctrebova.cz, nebo se vyjádříte v anketě (anketa je umístěna na této straně pod kalendářem vpravo dole). Již nyní se těšíme na setkání s Vámi příští rok, v roce 2010, 23.1. ve 19.45 opět v Národním domě !! Podrobnosti k plesu a fotografie se Vám zobrazí, pokud kliknete na "Zobrazit celý text".

41.LIDOVÝ PLES
(Jiří Vencl, Lidový ples, 02.01.2009)
Termín plesu je již tuto sobotu !!!!!! Ples je téměř vyprodán, poslední volná místa jsou v improvizované vinárně na bowlingu s cimbálovou muzikou a dnes mám signalizované vrácené dvě vstupenky ve velkém sálu, které jdou ihned do prodeje. Vrácení vstupenek provádíme pouze v tom případě, pokud budou tyto vstupenky následně prodány. Poslední volné vstupenky jsou k dispozici v květinářství Petr Freundl, Staré nám. Česká Třebová, kde si je bude možné zakoupit do pátku 23.1. 2009. Pak bude možné zakoupit zbylé vstupenky po telefonické domluvě na čísle 602 245 136 přímo bezprostředně před konáním plesu, tedy 24.1. od 18.30. Pokud to bude jen trochu možné, vyhovíme i v případě, že budou místa ke stolu prodány a to vstupenkou za 100.- Kč bez nároku na místo.

40.tý Lidový ples 26.1. 2008
(Jiří Vencl, Lidový ples, 06.10.2007)

26.01. 2008 40.- Lidový ples Přinášíme zatím jenom krátké informace o našm plesu. Tyto informace budou v nejbližší době doplněny fotografiemi. Vysoká úroveň plesu byla potvrzena i v tomto ročníku. Důležitost našeho plesu podtrhla i neočekávaná ale milá návštěva předsedy KDU-ČSL JIřího Čunka s chotí. Je již tradicí, které si ale nesmírně vážíme, že se plesu zůčastní i senátorka Ludmila Müllerová s manželem a dcerami, poslanec Pavel Severa s manželkou a radní Pardubického kraje Petr Šilar. Důležité ale bylo, že se účastníci plesu bavili a mnozí vydrželi až do konce , tedy do 3.30 hod. O našem plesu píši i lokální média. V pondělí 28. 1.2008 vyjde v Orlických novinách na první straně reportáž z našeho plesu a plesu se věnuje i Českotřebovský kulturní zpravodaj ve svém článku "zde" Děkuji všem návštěvníkům plesu za nádhernou atmosféru a především děkuji všem organizátorům, bez kterých bychom tento ples nemohli pořádat.


39. Lidový ples Na Horách opět nezklamal
(Jiří Vencl, Lidový ples, 05.02.2007)
V pořadí již 39 ročník tradičního Lidového plesu se konal dne 27.1. 2007 na tradičním místě posledních let v sále ale i ve vinárně restaurace Na Horách

38. Lidový ples
(administrator, Lidový ples, 21.11.2005)
V pořadí 38. Lidový ples se uskutečnil 28.1.2006 v restauraci Na Horách a to jak ve velkém sále, kde hrála skupina Borsalino, tak i v prostorech vinárny, kde si návštěvnícíi plesu mohli poslechnout a zatančit se skupinou Omega. Ples byl i díky poměrně velké propagaci brzo vyprodán a týden před plesem jsme řešili problém jak uspokojit všechny zájemce. Ples bychom nemohli pořádat bez podpory sponzorů (výčet sponzorů je uveden na konci tohoto článku) ale především bez nezjištné práce našich členů kterým patří bez vyjímky velký dík za vykonanou práci.

37. lidový ples
(Jiří Vencl, Lidový ples, 23.02.2005)
37. ročník Lidového plesu v České Třebové, který byl pořádán MO KDU–ČSL Česká Třebová, se vydařil .....................

  Kalendářkulatý roh
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.